Yaz İçin Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

Özellikle yaz aylarında cilt sorunları yaşamamak ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak hepimiz için oldukça önemli bir konu, yaz aylarında nemlendirici krem nasıl seçilir, nelere dikkat etmeliyiz sorularının cevabı yazımızın devamında...

Yaz İçin Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?
Yaz Aylarında Nemlendirici

Yaz mevsiminde cildimiz aşırı sıcağa ve güneşe maruz kalır, bu nedenle cildimizi bu mevsimde nemli tutmak önemlidir. Ancak birçok insan nemlendirici krem seçimi yapmakta zorlanır. Nemlendirici kremin ciltteki yağ üretimini arttırdığına inanır ve yaz aylarında parlaklık ve yapışkanlık hissinden rahatsızlık duyar. Bundan kaçınmanın yolu yaz için uygun bir nemlendirici krem seçmektir. Yaz için nemlendirici krem nasıl seçilir? Keşfedelim.

Yaz için nemlendirici krem nasıl seçilir? Nasıl seçilmeli?

Aşırı sıcak havalarda, güzellik ürünleri soğuk mevsimlerde olduğu gibi tepki göstermeyebilir. İlk adım, bir değişikliğe ihtiyaç duyup duymadığımızı ve vücudumuzun hangi kısımlarının değişikliğe ihtiyaç duyduğunu değerlendirmektir. Yaz aylarında, kışın kullanılanlardan farklı bir yüz nemlendiricisi seçmek gerekir. Çoğu kadın, kullandıkları ürünlerin cildi çok yağlı bıraktığını gördüklerinde vücut için kullandıkları nemlendiriciyi de değiştirir.

Yaz için nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

1. Yağlı cilt, yazın sıcağı nedeniyle daha fazla parlar. Bu durumda, karma cilt veya yağlı ciltler için yağsız suya dayalı özel bir nemlendirici krem ​​seçmek önemlidir.

2. Kuru ciltler ise güneş ile birlikte daha fazla kuruma eğilimindedir. Bu nedenle kuru ciltler için özel bir nemlendirici seçmelisiniz, ancak cildi fazlasıyla yağlandıran kremlerden kaçınmalısınız.

Vücudumuzun her bölümünün farklı bir ihtiyacı olduğunu unutmayın. Yazın nemlendirici seçerken, nemlendirmek istediğiniz alanları göz önünde bulundurmalısınız:

3. Yüz için biri gündüz biri gece olmak üzere iki nemlendirici krem kullanmak gerekir. Gündüz kremleri genellikle daha hafiftir, güneş kremi ve gece kremlerinde bulunanlardan farklı besin maddeleri içerirler. Ek olarak, yüzünüze asla nemlendirici vücut kremi sürmemeye dikkat edin.

4. Eller, mevsim değişikliği ile önemli ölçüde kuruyan vücudun bir başka parçasıdır. Bu yüzden sadece vücudun bu kısmı için ayrıca özel bir nemlendirici satın almanız önerilir.

5. Vücut nemlendiricinizi ihtiyaçlarınıza ve cilt tipinize göre seçmelisiniz. Hassas cildiniz varsa veya dermatitten muzdaripseniz, üre bazlı nemlendiriciler sizin için en iyi seçenektir.

NOT:

Yaz için nemlendirici krem satın almadan önce cildinizde test edin ve uygun bir şekilde emildiğinden emin olun. Yüzeyde kalıp cildi yağlı bırakan ürünler cildi yeterince beslememesi nedeniyle iyi bir seçenek değildir.