Popüler Saç Modelleri Ve Renkleri

Popüler Saç Modelleri  Ve  Renkleri

Her kadın parlak, canlı, bakımlı ve güzel görünen saçlara sahip olmak ister. Saçlarının istediği modele ve renge sahip olması hangi kadını mutlu etmez ki? Bu nedenle zaman zaman trend olan saç renkleri ve modellerini kendimizde denemek isteyebiliriz.

Her yıl değişen trendlerle birlikte, neredeyse her on yıllık süreçte de belirli trendler ortaya çıkar ve hemen hemen tüm kadınlar o trendlere ayak uydurmaya çalışır. Örneğin 50’lerin, 60’ların, 70’lerin ve 80’lerin saç modelleri tamamen birbirinden farklıdır. Özellikle 80’lerdeki abartılı modelleri unutmak mümkün mü? 90’lardan itibaren tekrar sadeliğe dönülmüş olsa da 2020 yılına gelene kadar birçok farklı trend de ortaya çıkmıştır. Gelin isterseniz ‘’2020 İlkbahar - Yaz Trend Saç Renkleri Ve Modelleri‘’ nelermiş onlara bakalım. 

İlkbahar - Yaz Mevsimi Saç Renkleri:

Küllü Sarı Saç Rengi: Saçı daha modern, daha soğuk tonlu ve daha doğal gösteren küllü sarı rengin diğer sarılardan farkı, griye dönük yansımalar içermesidir. Soğuk alt tonlu bir cilde sahipseniz ve beyaz tenliyseniz küllü sarı saç rengi size çok yakışacaktır.

küllü sarı saç

Kumral Saç Rengi: Kumral saç renginin de, sarı saçta olduğu gibi farklı tonları vardır. Örneğin küllü kumral, açık kumral, koyu kumral gibi... 2020 ilkbahar - yaz sezonunun trend saç renkleri arasında kumral da yer alıyor. Kumral saç renginin doğru tonunu yakalarsanız, her ten rengiyle uyumlu olabilir. Örneğin beyaz tenlilere daha açık kumral tonları yakışırken, esmerlerde koyu kumral tonları daha hoş duracaktır.

Küllü kumral
Açık kumral saç rengi
Koyu kumral saç rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi: Kumral ile sarı saç rengi arasında olan bal köpüğü saç rengi içinde altın ışıltılar barındıran sıcak tonlu bir renktir. Bu saç rengi en çok açık buğday ten rengine yakışıyor.Yani sıcak alt tonlu bir cilt tonuna sahipseniz bal köpüğü rengini deneyebilirsiniz. Esmer ten rengine sahip olan kadınlar için tavsiyem ise bu renk yerine bal karamel saç rengini kullanmaları yönünde olacaktır.  

Bal köpüğü saç rengi

Karamel Saç Rengi: Bal köpüğü saç renginden tutun da koyu kahverengilere, kızıl tonlarına kadar pek çok rengi içerisinde bulunduran karamel saç rengi için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ten renginize yakışacak olan tonu seçmektir.

karamel saç rengi

Bakır Tonlu Saç Renkleri: Adını trend saç renkleri listesine çok sık yazdıran bakır, 2020 İlkbahar - Yaz trend saç renkleri kategorisine de yazdırmayı başardı. Sıcak alt tonlu olan bakır saç rengi iddialı ve ışıl ışıl parlayan saç rengi isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Tabi ki yine dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ten rengi, eğer çok esmer bir tene sahipseniz bu renkten uzak durmanızı tavsiye ederim. 

bakır saç

Pastel Saç Tonları: Bu sezon pastel renkler içerisinden en çok şeftali tonlarının popüler olduğunu söylemek mümkün. Burada da ten rengimizi göz önüne alarak bir seçim yapmak daha doğru bir hareket olacaktır.

pastel renk saç pastel tonu saç rengi

Balyajlı Saçlar: Bu yılın ilkbahar - yaz sezonunda da sanki güneşte açılmış gibi doğal ışıltılı, balyajlı saçlar gündemde. Burada ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta geçişlerin doğal olması ve çizgi şeklinde görünmemesi.

balyaj saç

Turkuaz Saç Tonları: Çok dikkat çekici ve oldukça güzel görünen saç rengi trendlerinden bir diğeri de turkuaz tonları. Renkli saçlardan hoşlananların en çok tercih ettiği renklerden biri de bu renk oluyor.

Ombreli Saçlar: Ombre modasının geçtiğini düşünüyorsanız, yanıldığınızı söylemek isterim. Havaların ısınmasıyla, saçlarının güneşten açılmış gibi görünmesini isteyenler, bu sezon da trend olan ombreden vazgeçemiyor. Özellikle sarı tonlu ombreler geçtiğimiz senelerde de olduğu gibi oldukça popüler.