Nyx Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

Popüler kozmetik markalarınıdan biri olan Nyx'in; Nyx Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı'nı inceledik, biz memnun kaldık. Merak ettikleriniz yazımızın devamında!

Nyx Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı
Nyx Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

Herkese merhaba;

Bugün sizlere Nyx’in meşhur gözenek gizleyici bazı olan Pore Filler makyaj bazını anlatacağım. Nyx’in en çok sevilen ve en çok satılan makyaj bazı buymuş. Bu ürün adından da anlaşılacağı gibi gözenek problemi yaşayanların çok merak ettiği, kullananların bayıldığı ve mutlaka alınması gerektiğini söylediği bir baz. Ben de en sonunda merakıma yenik düştüm ve bu bazı satın aldım.

Öncelikle söylemek istediğim benim fazla bir gözenek problemim yok ama makyaj yaptığım kişilerde işime yarayacağını düşündüğüm ve aynı zamanda kendim de deneyimleyip burada yorumlamak için edindim bu bazı.

Ürün beyaz, ufak bir tüpte geliyor. Ambalajı sert olmadığı için sıkarak ürünü sonuna kadar kullanabilirsiniz böylece. 20 ml başta çok az gibi gelse de ufacık bir parça benim uyguladığım yerlere yeterli geliyor. Nyx’in kendi sitesinde de sadece problemli alanlara uygulanması gerektiği söyleniyor. Tüm yüzünüze uygularsanız hem ürün çabuk biter hem de donuk bir cilt görünümü oluşabilir. Nyx markası hayvanlar üzerinde deney yapmıyor ve bu ürünü gibi çoğu ürünü de vegan.

nyx pore filler;

Uygulandığı alandaki gözenekleri küçültür, cildinizi blur efektli ve filtreli fotoğraflardaki gibi pürüzsüz gösterir, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve kusurların görünümünü azaltır.

Ürün ten rengi olmasına rağmen yaydığınızda rengi kayboluyor, herhangi bir renk vermiyor. Yapısı ise slikonlu ama yumuşacık, kaygan, adeta köpük gibi. Tüpten çıkarken parça parça ve pütürlü bir şekilde çıkıyor ama yayıldığında tamamen pürüzsüz hale geliyor.

Gelelim benim nyx pore filler hakkındaki yorumlarıma;

Ben bu bazı sadece gözeneklerimin yoğun olduğu bölgelere yani burun kenarlarıma uyguladım. Gözenekleri gerçekten küçülttüğünü söyleyebilirim ama öyle” woow” dedirttirecek bir etki bırakmadı bende. Denemek için gözenek problemi olan bir arkadaşıma da uyguladım ve sonuç onda da çok farklı olmadı.

Evet gerçekten gözenekleri küçültüyor ama tamamen yok etmiyor bence. Bu bazı satın alırken özellikle sivilce izi ve ince çizgiler gibi problemlerde de fayda sağlayacağını umut ederek almıştım ama sivilce izlerinde ve ince çizgilerin görünümünde de çok fark edilir bir değişim olmadı. Belki de ben üründen çok fazla şey bekliyordum o yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım.

Sonuç olarak tamamen işe yaramaz bir baz asla almayın diyemem, önceden dediğim gibi gözeneklerde küçülme oldu ancak tamamen yok etmedi. Yine de, üzerine fondöten uyguladığımda gerçekten bir blur efekti verdi. Özellikle pudralı fondöten kullananlar bilirler; fondöten uyguladıktan sonra gözeneklerin içine dolar ve hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu bazı sırf blur etkisi için bile kullanabilirsiniz aslında. Aynı zamanda cildiniz ile fondöten arasında bir bariyer oluşturması ve fondötenin “cakey” görünmemesi için de kullanılabilir.

nyx pore filler makyaj bazı
nyx makyaj bazı gözenek kapatma

Bazın makyajın kalıcılığını arttırdığını söyleyemem, zaten öyle bir vaadi de yok. Benefit markasının meşhur Porefessional bazına muadil olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Her ikisini de kullanan bazı insanlar Pore Filler’ın Porefessional’dan bile daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben Porefessional’ı denemediğim için bir yorum yapamıyorum ama en kısa zamanda onu da satın alıp burada yorumlamak istiyorum.

Ürünün şu anki indirimsiz Fiyatı 99 TL (2020) civarında. Ama bu marka da sık sık indirime giriyor. Nyx’in kendi mağazalarından, Watsons’lardan, online olarak ise Nyx’in kendi sitesinden, Watsons online’dan ya da Trendyol’dan satın alabilirsiniz. 

Bu bazı siz denediniz mi? Deneyimlerinizi yorumlarda bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. Aynı zamanda incelememi istediğiniz ürünleri de yorum olarak veya iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Hoşçakalın :)