10 Adımda Kaş Şekillendirme

Birçok kadının yeni bir görünüş elde etmek için ilk aklına gelen şeylerden biri saçlarına yeni bir şekil vermek veya farklı bir renge boyamaktır. Gözden kaçan hassas ama bir o kadar da önemli bir nokta da kaş şekillendirme konusudur.

10 Adımda Kaş Şekillendirme
Kaş Şekillendirme

10 Adımda kaşlarımızı Nasıl Şekillendiririz ?

 1. Kaşlarınızı temizleyin ve tarayın: Kaşlarınızı temizleyin ve tarayın. Bu, kaşlarınızın daha iyi görüneceğini ve daha net bir görünüm elde etmenizi sağlar.

 2. Kaşlarınızı şekillendirin: Kaşlarınızı şekillendirmek için bir kaş kalemi veya kaş fırçası kullanın. Kaşlarınızın doğal şeklini takip edin ve kaş uçlarınızı hafifçe kaldırın.

 3. Kaşlarınızın uçlarını kesin: Kaşlarınızın uçlarını kesin. Kaş uçlarının kesilmemiş olması kaşlarınızın düzensiz ve rastgele görünmesine neden olabilir.

 4. Kaşlarınızı tarayın: Kaşlarınızı tarayın ve fazla tüyleri çıkarın. Tarama, kaşlarınızın daha net ve düzgün görünmesini sağlar.

 5. Kaşlarınızın arasını doldurun: Kaşlarınızın arasını doldurmak için kaş kalemi kullanın. Kaş kalemi, kaşlarınızın arasını doldurmak için kullanılır ve kaşlarınızı daha belirgin hale getirir.

 6. Kaşlarınızın üstünü aydınlatın: Kaşlarınızın üstünü aydınlatmak için beyaz bir kaş kalemi kullanın. Bu, kaşlarınızın daha canlı görünmesini sağlar.

 7. Kaşlarınızı fırçalayın: Kaşlarınızı fırçalayın. Fırçalama, kaşlarınızın daha düzgün ve doğal görünmesini sağlar.

 8. Kaşlarınızı sabitleyin: Kaşlarınızı sabitlemek için kaş jeli kullanın. Bu, kaşlarınızın sabit kalmasını ve daha uzun süre dayanmasını sağlar.

 9. Kaş sabitleme sabunu deneyin, kaş sabitleme sabunları oldukça pratik ve rahat şekil vermenize olanak sağlarlar.
 10. Kaşlarınızın çevresinde güneş koruyucu kullanın : Kaşlarınızın çevresinde güneş koruyucu kullanmanız tavsiye edilmektedir, Aşağıdaki listede detaylara göz atabilirsiniz.

Kaşlarınızın çevresinde güneş koruyucu kullanmanın birçok faydası vardır.

 • Cildinizi UV ışınlarından korur: Güneş koruyucu, cildinizi UV ışınlarından korur ve cildinizin erken yaşlanmasını önler.

 • Cildinizi kurutmadan korur: Güneş koruyucu, cildinizi kurutmadan korur ve cildinizin nem dengesini korur.

 • Pigmentasyonu önler: Güneş koruyucu, cildinizde pigmentasyon oluşmasını önler ve cildinizin tonunu düzgün hale getirir.

 • Cildinizi kırışıklıklardan korur: Güneş koruyucu, cildinizi kırışıklıklardan korur ve cildinizi daha genç görünmesini sağlar.

 • Cildinizi kanserden korur: Güneş koruyucu, cildinizi kanserden korur ve cildinizin sağlıklı kalmasını sağlar.

 • Cildinizi sivilce oluşumundan korur: Güneş koruyucu, cildinizi sivilce oluşumundan korur ve cildinizin temiz kalmasını sağlar.

Geometrik olarak düzgün bir kaş şekli için; Kaş haritalama!

Birçok kadının yeni bir görünüş elde etmek için ilk aklına gelen şeylerden biri saçlarına yeni bir şekil vermek veya farklı bir renge boyamaktır. Gözden kaçan hassas ama bir o kadar da önemli bir nokta da kaş şekillendirme konusudur.

Kaş şekillendirme uygulaması hassas bir uygulamadır, bu tür uygulamalarda kendine güvenmeyenlerin bir uzmandan destek almasını öneririz. Deneyimli ve kendine güvenenler için ise videoda anlatıldığı gibi kaşlarınızı simetrik oranlarla şekillendirebilirsiniz.

Adım Adım Kaş Haritalama

Videoda gerekli adımlar detaylıca gösterilmiştir, kaş şekillendirme uygulamasını yapmadan önce videoya göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlk Adım ve Gerekli Malzemeler
Bir parça ip koparın ve göz kalemi ile ipin üzerinden geçerek boyayın.

Merkezi noktayı bulun!
İki kaşın ortasını baş ve işaret parmaklarınızı kullanarak sıkıştırıp orta noktayı bulun ve tam merkez noktasını kalem ile işaretleyin.

Bu adımda ana hatları belirliyoruz;
İp ile, dikey şekilde biraz önce koyduğunuz işaretin üzerinden geçin ve ve saç çizgisine kadar uzatın.

Tam olarak geometrik şekli oluşturmak için dikkat etmeniz gerekiyor!
İp ile, burun deliklerinin dış kısmından kaşların başlangıç noktasına uzanacak şekilde ve burun deliğinin dışı ile aynı hizada bir çizgi çekin ve işaret koyun. Diğer kaş için de aynısını tekrar edin.

Gözlerin açık olarak kalması önemli!
Kişinin gözleri açık olacak şekilde, yine burun deliklerinin dış kısmından başlayarak gözün dış köşesine uzanan bir çizgi çekin.

Kaş kavisi
Yine gözler açık olacak şekilde, burnun dış köşelerinden başlayıp göz bebeğini ortalayarak kaş kavisinin en yüksek noktasına kadar bir çizgi daha çekin.

Elinizin altında ölçüm aleti yoksa, bir cetvelden de faydalanabilirsiniz!
Kaş şablonu veya kaş ölçüm aleti ile başlangıç noktalarının yüksekliğinin eşit olup olmadığını ölçün.

İşaretlemeleri dikkatli bir şekilde yapın, herhangi bir kayma olmaması gerekiyor!
Kaşların en alt kısmını işaretlemek için ipi, kaşların bittiği noktadan yatay bir şekilde geçin.

Yatay çizgilerle işaretlemeler
Şimdi de kaşların üst kısmının başlangıç noktasını belirlemek için iple kaşların başladığı yerin üstünden yatay bir şekilde geçin.

İnce detaylara dikkat edin
Kaşın alt kısmından ortaya kadar iple çizgi çekin ve kavise kadar uzatın ve kaşın üst sınırını belirleyin.

Çapraz çizgiler ile işaretleme işlemi
Daha sonra kaşın üst kısmından başlayarak çapraz şekilde diğer kaşın başlangıcının en alt noktasına gelecek şekilde bir çizgi çekin.

Kaşların bittiği noktaların işaretlenmesi
Kaşların bitimini yapmak için ipi kaşların alt kısmının en ucundan ortaya doğru çapraz getirin ve işaretleyin.

Ve son adım, kavislerin uç noktalarının eşit olması
Kavislerin en üst noktalarının eşit olup olmadığını kontrol etmek için bir kaştan diğer kaşa doğru tam kavislerin üst noktasından geçecek şekilde çizgi çekin.