I HEART REVOLUTION TURKISH DELIGHT FAR PALETİ İNCELEMESİ

Kendine özgü renkleri ile i heart revolution far paleti incelememiz sizlerle. Renklerine bayıldık, kalitesi tartışılmaz bu far paletini gelin birlikte inceleyelim.

I HEART REVOLUTION TURKISH DELIGHT FAR PALETİ İNCELEMESİ
I HEART REVOLUTION TURKISH DELIGHT FAR PALETİ İNCELEMESİ

Bugün sizlere I Heart Revolution markasının yeni çıkan Turkish Delight adlı far paletini anlatacağım. Paletin ismi bile almamız için bir etken olabilir. İçindeki farların isimleri de ayrı ayrı çok güzel. Özellikle Baklava’ya bayıldım. Farlar gerçekten güllü lokum gibi kokuyor. Maalesef farları mıncıklamadan önce fotoğraflamayı unutmuşum. Bu seferlik beni affedin. I Heart Revolution, Makeup Revolution markasının bir alt markası bildiğiniz gibi. Hayvanlar üzerinde deney yapmaması ise harika! Bu markanın diğer paletlerinde olduğu gibi çikolata görünümündeki ambalajı ve sedefli fuşya rengiyle ilk görüşte kalbimi çaldı. İçinde aynasının olması da çok büyük bir artı bence. Aynası olan ürünler benim çok işime yarıyor.

Turkish Delight Far paleti capcanlı

Palet gördüğünüz gibi capcanlı renklerden oluşuyor. İlk başta hiç kullanmayacağımı düşünüp almakta tereddüt etmiştim fakat daha sonra cazibesine dayanamadım ve satın aldım. Palet toplamda 18 fardan oluşuyor. Bu farların dokuz tanesi sedefli, beş tanesi mat, kalan dört tanesi ise sıkıştırılmış glitter yani sim şeklinde. Sedefli farlar pigmentasyon açısından çok çok başarılı sayılmazlar, en azından Revolution markasının diğer paletleriyle karşılaştırıldıklarında zayıf kalıyorlar. Mat farların yapısı ise gayet yumuşak ve pigmentasyonları yüksek, güzel dağılıyorlar ve fazla tozutma yapmıyorlar. 

Sıkıştırılmış glitterlara gelecek olursak, altına glitter bazı olmadan göz kapağına tutunması biraz zor oluyor. Sentetik kıllı fırçayla neredeyse hiç alınmıyor, en iyisi doğal kıllı düz bir fırça ile uygulamak. Ben bunun için Inglot’un 16PP ya da Mac’in 239 numaralı fırçalarını kullanıyorum. Parmakla almayı denediğimde ise simler parmağıma yapışıp kaldı ve göz kapağıma geçmedi. Genel olarak simli farlarını biraz sıkıntılı buldum diyebilirim. Ama her şeye rağmen güzel bir palet, aldığıma hiç pişman değilim

Paleti Watsons mağazalarından ve Watsons’ın web sitesinden satın alabilirsiniz. Ürünün indirimsiz fiyatı 89,95 TL, fakat sık sık indirime giriyor. Paleti genel olarak beğendim fiyat performans olarak gayet başarılı diyebilirim, tek far paleti ile 3 farklı yapıda farlara sahip oluyorsunuz. Günlük kullanıma pek uygun değil gibi görünse de içindeki mat ve sedefli renklerle hem günlük makyaj yapabilir hem de birçok değişik makyaj çıkarabilirsiniz. Tüm palet içinden benim favorim Exquisite adlı glitter oldu. Yapısı diğer glitterlara göre en kremsi olan ve kolay uygulanan o. Rengine ve ışıltısına diyecek söz yok zaten, fotoğraflardan görebilirsiniz. Ben göz pınarlarıma uyguladım ve duruşuna bayıldım. Hep aynı toprak tonlu makyajlardan sıkıldığımda elim bu palete gitmeye başladı. Renkli makyajlar ve glitterlar bu senenin trendi. Siz de hep aynı tonlarda makyajlardan sıkıldıysanız bu eğlenceli paleti edinip bu senenin trendine ayak uydurabilirsiniz.