Canlı ve Işıltılı Ciltler için; Işık Dolgusu

Canlı ve Işıltılı Ciltler için; Işık Dolgusu

Biz kadınlar her zaman genç görünen, canlı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı hayal ederiz. Ancak bu her zaman mümkün olmuyor. Yaşlanmanın dışında, şehir hayatının çevresel faktörleri, stres gibi etkenlerden etkilenen cildimiz, yaz aylarında etkisini daha da arttıran güneş ışınlarının da zararlı etkileriyle beraber ister istemez hasar görebiliyor.

Bu hasarların ilerlemesini önlemek, bir miktar da olsa geriye döndürmek ve cildinizi kışa hazırlamak için ise, güneş ışınlarının etkisini yitirmeye başladığı mevsim geçişlerinde ışık dolgusu kurtarıcınız olabilir.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Işık dolgusu mezoterapi ve dolgu uygulamasının kombine edildiği bir işlemdir. Uygulanan dolgunun içeriğindeki hyaluronik asit cildin kaybolan nemini geri kazandırır ve canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda içerdiği antioksidan, vitamin ve mineraller de cildi yeniden yapılandırır ve yaşlanma etkilerini durdurur.

Bu işlem yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilmektedir. Uygulama muayenehane ortamında, uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Önce yüzünüze krem uygulanarak uyuşturulur, daha sonra mikro enjeksiyonlar ile cildin altına ışık dolgusu işlemi yapılır. İşlem sonrasında geçici olarak hafif ödem ve kızarıklık oluşabilir. Bu işlem 3’er hafta ara ile 3 seans şeklinde uygulanmaktadır ve etkisi genellikle 1 ila 1 buçuk yıl sürmektedir. Etkisi ilk seanstan itibaren gözlenebilmektedir. Cildin nemini tekrar kazanması ile canlı ve dolgun görünmesinin yanı sıra, ince kırışıklıkların da azalmasını sağlamaktadır. Seansların tamamlanması ile daha genç, ışıltılı ve canlı bir cilde kavuşmuş olacaksınız.