BB Krem Nedir Ne İşe Yarar

BB Krem Hakkında kısa ve açıklayıcı bir makale ile yine karşınızdayım, umarım merak ettiklerinizi cevaplamışızdır. BB krem nedir? BB krem ne işe yarar? Yazımızın devamında...

BB Krem Nedir Ne İşe Yarar
bb krem nedir

Açılımı “Blemish Balm” olan BB kremler fondöten kadar fazla kapatıcılık sağlamasalar da son yıllarda günlük kullanımda, daha hafif yapıda oldukları ve aynı zamanda ciltteki kusurları da örttükleri için oldukça fazla tercih ediliyorlar. Asıl özellikleri ise; cildi nemlendirmesi, tedavi etmesi, güneş koruma faktörü içermesi ve cilt tonunu eşitlemesidir. 

BB kremler, 1960’lardan beri var olmalarına rağmen batı dünyasındaki kullanımı son yıllarda yaygınlaştı. Asya’da ise kadınlar çok daha önceden BB kremleri keşfetmişti. Batılı markaların ve kullanıcıların da dikkatini çekmesiyle beraber, birçok farklı türde üretilerek hemen hemen tüm dünyada talep görmeye başladı. Genel olarak ağır kapatıcılık etkisi vermeyen, cilt tonunu dengeleyen ve tedavi eden ürünler olarak tanımlanabilirler. 

Bu akıllı kremlerin görevi, cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırırken aynı zamanda cildi içsel ve çevresel zararlı etkenlere karşı korumaktır. BB kremler yaşlanma karşıtı ürünlerdir, UVA veya UVB gibi ışınlara ve diğer çevresel etkenlere karşı da koruma sağlar. Öne çıkan en önemli özellikleri ise, cildinize uygun renk seçeneklerinin bulunması ve cildinizdeki kusurların kapatılmasına yardımcı olmasıdır. 

BB Krem Nasıl Kullanılır

BB krem ile fondötenin uygulanması arasında çok büyük farklar yoktur. Fondöten fırçasıyla ya da makyaj süngeriyle uygulama yapabilirsiniz. Ancak BB kremin fondötenden ayrılan nemlendirme ve koruma özelliklerinden dolayı, nemlendirici krem uygularken olduğu gibi parmak uçlarınızla yüzünüze yedirebilirsiniz. Eğer az bir miktar kullanırsanız parmaklarınızla yüzünüze homojen bir şekilde dağıtabilirsiniz. Böylece yüzünüzde no makeup görüntüsü elde edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz eğer makyaj yapacaksanız bir makyaj süngeri ile uygulama yapmanız. Elinizin üst kısmına veya direkt makyaj süngerine aldığınız BB kremi tampon hareketler ile cildinize dağıtabilirsiniz, bu şekilde ince bir tabaka halinde uygularsanız, cildinizdeki gözeneklerin kapanmasını engeller ve cildinizin nefes almasını sağlamış olursunuz.