10 Adımda Güzellik Rutini

Oldukça pratik yöntemlerle kendinize 10 adımda güzellik rutini oluşturun!

10 Adımda Güzellik Rutini
10 Adımda Güzellik Rutini

10 Adımda Güzellik Rutininizi Oluşturun

Güzellik ve güzellik uğruna yaptığımız şeyler… Bu konudaki bilgi ve beceriniz ne kadar gelişmiş olursa olsun internet veya televizyondaki reklamlar yanıltıcı olabiliyor. Onlara aldanmayın ve makalemize göz atın! İçeriğimizin devamında daha güzel bir “siz”e olan yolculuğunuzda faydalı ipuçları bulacaksınız.

  1. Bronzlaştırıcı ve benzeri spreyleri kullanmadan önce peeling yapın. Bu, ölü cilt hücrelerini eksfoliye etmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede daha gerçekçi ve kalıcı bir bronzluk, aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak bir ten görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.
  2. Haftada bir tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza vazelin ile bakım yapın. Tırnaklarınızı uzatıyorsanız bu yöntemle daha hızlı sonuca ulaşacaksınız ve tırnaklarınız daha sağlıklı görünecektir. İlk denemeden itibaren farkı hissedeceksiniz.
  3. Makyaj yapmadan önce mutlaka yüzünüzü nemlendirin. Canlı ve taze bir cilde makyaj yapmak çok daha kolay olacaktır ve özellikle ten makyajınız cildinizle çok daha iyi bütünleşecek ve böylece doğal bir görünüm elde edebileceksiniz.. 
  4. Cilt tonunuza uygun bir kapatıcı ile yüzünüzdeki pürüzleri ve lekeleri gizleyebilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz ya da kapatıcınızın uzun süre dayanmasını istiyorsanız transparan bir pudra ile kapatıcı uyguladığınız yerlerin üstünden geçebilirsiniz. Aynı zamanda gün içinde yağlanıp parlama yapabilecek alanlara da pudra geçebilirsiniz. Daha sonrasında soğuk tonlu bir bronzer yardımıyla yanaklarınıza kontür yapıp favori allığınızı uygulayın ve ekstra ışıltı için aydınlatıcıdan yardım alarak elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Bütün bunları yapmasanız bile mutlaka canlı renkte bir allık edinin ve yanaklarınıza uygulayın. Allık daha genç ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.
  5. Bakımlı ve güzel kadınların sırlarından birisi de E vitaminidir! E vitamini pek çok şekilde kullanılabiliyor. Bu vitamin cildiniz için mükemmeldir, hatta çoğu nemlendirici krem ve cilt bakımı ürününün içeriğinde yer alır. E vitamini cildinizin yumuşak ve esnek kalmasını sağlar, aynı zamanda çatlamayı önlemek ve pürüzsüz tırnaklar elde etmek için tırnak bakımında da kullanılabilir.
  6. Fırsat buldukça egzersiz yapın! Düzenli olarak spor yapmak aktif kalmanıza, zinde ve genç görünmenize yardımcı olacaktır. Bu güzellik rutininiz için oldukça önemli bir aşamadır. Her gün sadece 15 - 20 dakika bile olsa egzersiz yapmak çok faydalı olacaktır. Kısa bir yürüyüşe çıkabilir veya bisiklet sürebilirsiniz.
  7. Güzellik rutininizi geliştirmek istiyorsanız kafeinli içeceklerden uzak durmaya çalışın. Kahve ve çay alımınızı günde bir fincanla sınırlayın. Kafeinsiz içecekler, bitki çayları ve yeşil çay içmek daha sağlıklı ve akıllıca olacaktır.
  8. Gözlerinizin altındaki koyu halkaları gidermek için gül suyu veya salatalık kullanabilirsiniz. Bunlar göz altlarınızı serinleterek aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Gül suyuna ya da salatalık suyuna batırılmış makyaj pamuklarını kapalı gözlerinizin üstüne yerleştirin ve 15 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde bırakın. Daha sonra göz kreminizi uygulayabilirsiniz.
  9. Ananas fazla kilolarınızdan kurtulmak için size yardımcı olabilir. Bu tatlı ve doyurucu meyvede bulunan Bromelain, kilo kaybı için önemli bir bileşendir. Ananas tükettiğinizde bu madde sayesinde metabolizmanız hızlanacak ve sindirim sisteminiz daha verimli çalışmaya başlayacaktır.
  10. Cildinizde oluşabilecek kırışıklıkları engellemek ve güneş ışığının zararlı etkilerini yok etmek için her gün mutlaka UV filtre özelliğine sahip güneş kremini yeterli miktarda yüzünüze uygulayın ve su tüketiminize dikkat edin. Özellikle yaz aylarında bu iki madde, genç bir cilt için olmazsa olmazlardan.

Sonuç olarak, güzellik herkesin parçası olabileceği bir şeydir. Kozmetik ürünlerini iyi uygulamak için bazı şeyleri bilmeniz gerekir, ancak profesyonel bir seviyeye ulaşmanıza gerek yoktur. Sadece bu ipuçlarını aklınızda tutarak tutarlı bir güzellik rutini elde edebilirsiniz.